Na co zwrócić uwagę przy wyborze legowiska dla psa?

Nie da się ukryć, że wybór posłania dla naszego psa nie jest zbyt łatwym tematem. Sprawia nam to trudność chociażby ze względu na bardzo szeroki asortyment. Musimy mieć na uwadze, że miejsce snu dla naszego psa jest bardzo istotną kwestią. Można tą kwestię porównać do sypialni innych domowników. Każde ze zwierząt ma swoje preferencje indywidualne. Większość piesków doceni legowisko, które jest przygotowane wyłącznie dla nich. Bardzo jest nam trudno, jako właścicielom zdecydować się na jedno konkretne legowisko dla psa. Dostępnych mamy wiele wariantów. Przekonajmy się od czego zacząć? Najważniejszy jest oczywiście rozmiar samego legowiska. Pod uwagę także musimy wziąć ilość miejsce, które na nie możemy przeznaczyć.

Jak to jest z tym rozmiarem legowiska?

Kluczową kwestią są poszczególne wymiary legowiska dla naszego psa. Malutki pies z powodzeniem się zmieści na niewielkiej poduszce, ale większe czworonogi potrzebują posłania znacznie większego. Dla szczeniaczka możemy kupić oddzielne oraz małe legowisko. Musi w nim pieskowi być przytulnie. Jednak wiele osób woli od razu kupić większe legowisko dla psa, które przez dłuższy okres czasu posłuży pupilowi. Tak naprawdę to sam dobór legowiska do wielkości naszego psa nie jest zbyt trudny. Musimy po prostu zmierzyć naszego czworonożnego przyjaciela i dodać mniej więcej piętnaście centymetrów zapasu, z każdej strony. Oczywiste jest, że posłanie obowiązkowo musi być większe od zwierzaka. Pies na nim musi się nie tylko zwijać w kłębek, ale także powinien potrafić rozprostować kości. Musi także po intensywnym dniu w nim wypocząć. Przy wyborze rozmiaru warto także zwrócić naszą uwagę na sam typ posłania.

Jaki rozmiar czy też kolor?

Przy wyborze samego materaca wystarczy pokusić się o zapas, ale przy kupnie koszyka wiklinowego czy też materaca ze ściankami sprawa ogólnie się komplikuje. Musimy wówczas zorientować się czy wymiar podany dotyczy legowiska w całości czy tylko tej części, na której nasz pies leży. Część do leżenia powinna być dopasowana do samej wielkości psa. Generalnie na pewno jest lepiej zakupić legowisko troszkę większe. Oczywiście nie możemy przesadzić. Zbyt duży materac dla naszego psa nie okaże się przytulnym miejscem. Dodatkowo w naszym domu czy też mieszkaniu zabierze sporo miejsca. Dużo lepiej jest dopasować rozmiar legowiska do długości naszego psa i raczej ponad nią nie wychodzić. Pies wówczas będzie mógł się komfortowo położyć, a z drugiej strony nie będzie miał poczucia jakiegoś nadmiaru wolnej przestrzeni. Jednym zdaniem mówiąc – musimy mieć wszystko dokładnie przemyślane.